Ana Menü

Sayacİstatistikler Yükleniyor ..!

Diyanet, İnternet Sitesini Yeniledi

Diyanet, İnternet Sitesini Yeniledi

Sosyal medyada Facebook, Twitter, Youtube hesapları bulunan Diyanet İşleri Başkanlığı, internet sitesini de yeniledi. 

Başkanlığın yenilenen sitesine Hac ve umre ile hadis-i şerif sayfaları da eklendi. 
 
Hadis-i şerif sayfası açıldığında "günün hadisi" ile karşılaşılırken, sayfaya İngilizce hadisler de bir dosya halinde eklendi. Ayrıca yine İngilizce hadislerin bulunduğu bir videoya da yer verilen sayfada, hadislerle ilgili geniş bir içerik bulunuyor. 
 
Yeni internet sayfasında çocuklar da unutulmadı. Çocuklar, bilmecelerin, tekerlemelerin, onlara yönelik çeşitli içeriklerin bulunduğu Diyanet ve Çocuk Dergisi'ne bir tıklamayla ulaşabiliyor. 
 
Kuran-ı Kerim ve mealine ulaşmak da kolaylaştı. Yine tek tıklamayla Kur'an-ı Kerim mealine erişilebiliyor. 
 
Sayfaya girenler, şimdilik Ankara Hacı Bayram Veli Camisi ile İstanbul'daki camileri de üç boyutlu görerek sanal alemde gezebiliyor. 
 
Daha önce ulaşılabilen hizmetlere yeni sayfada ulaşım daha kolay sağlanıyor. 
 
Sitede, yeni siteyle ilgili yer verilen bilgide, sayfanın vatandaşların görüş ve önerileri, talep ve beklentileri doğrultusunda daha da zenginleşeceği belirtiliyor. Ayrıca, e-devlet kapsamında Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından hazırlanan basılı, süreli, sesli ve görüntülü yayınlara daha kolay ve rahat bir şekilde ulaşmayı sağlamak amacıyla yeni internet sayfası üzerinden e-satış uygulamasının da önümüzdeki günlerde başlayacağı kaydediliyor. - Ankara
 
 
(Anadolu Ajansı)
05.02.2012
 


Üye Girişi
Anket
Hacca veya Umreye Gittiniz mi?
Ziyaretçi Defteri

Cihan Kara (Evden) - 2.11.2014 00:00:00

S.a mümin kardeşlerim.

ismet gül (BOLU) - 9.1.2014 00:00:00

BEN HACIYA GİTMEK İŞTIYORUM.MADDI YÖNDEN GİDEMIYORUM. VE ÇOKKKK ÜZÜLUYORUM. KAFAMI TAKTIM .GİTMEK İÇİN HACIYA GİTMEK İÇİN PARA LAZIM ODA BENDE YOK RÜYALARIMA GİRİYOR.YAŞIM 59 BAYANIM BANA YARDIMCI OLURMUSUNUZ ÖLMEDEN GÖRMEK İŞTIYORUM.BENI GETIREN OLURMU ORDA İŞDE TUTARIM YETERKI HACIYA GİDEYIM PERGAMBERLERIZIN YERLERINI SAVAŞ ETTIKLERIN SAKLANDIGI MAGARA KABRINI GÖRMEK İŞTIYORUM HACI OLMAK VE NAMAZ KILMAK İBADET ETMEK İŞTIYORUM .. RABBIM ZENGİNLERE NASIP EDIYOR BİZİM GİBİ FAKIRLER GİDEMIYOR.BİZLEREDE GİTMEMIZ İÇİN BİZLERE CARE BULUN LÜTFEN BENIMDE CANIM VAR PARAM OLMADIGI HALDE YINEDE UMUT EDIYORUM GÖRMEYI RABBIM NASIP ETSIN..bana bir umut bir yol gösterır.

poyraz aydın (blk) - 5.11.2013 00:00:00

SELAMUN ALEYKUM bazen duyguların en yogun oldugu zaman tv de hac programlarını ızlerken aglamak kendım ıcın degıl babamı gonderecek gucum olsaydı baskada birşey istemezdım.

ZEYNEP SEMİN (istanbul) - 9.10.2013 00:00:00

Her şey çok güzel mekke medine fotografları çok güzel araf dagı hiranur dagı serv dagı mükemel muhteşem bir şey resimleri görünce gözlerim doldu:) bu siteyi krandan ALLAH RAZI olsu :) KURBAN BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN allah tüm müslümanlara yardım etsin AMİN

nedret bek (amasya) - 11.12.2012 00:00:00

hac kura ile değil artık sıra ile olacak deniliyor doğrumu

ahmet akkurt (istanbul bakırköy) - 10.10.2011 00:00:00

ALLAH tüm islam alemının yar ve yardımcısı olsun tüm müslüman zengınlerden ıstırham edıyorum.her yıl hacca gıtmektense evlenemeyen fakır kız ve erkeklrın evlenmelrıne yardım etsınler zıra çok günah işlenıyor hepmız vebal altındayız allah hepnızden razı olsun

şükriye usta (trabzon) - 28.5.2011 00:00:00

bende site yapıyorum kutsal topraklarla ilgili siteniz güzel olmuş:)

abdullah (turkıye/kocaeli) - 28.3.2011 00:00:00

selamun aleykum rabbım herkeze nasıp etsın

zekeriya işcan (hatay) - 25.10.2010 00:00:00

medine cok güzel bir yer yaa gitmek istiyom...

zekeriya işcan (hatay) - 25.10.2010 00:00:00

medine fotograflarını görmek isteyen arkadasıma gösterdim...

Sen de Yaz
E-Bülten

Hac Nedir? Nasıl ve Niçin Yapılır?

Hac, sözlükte yönelmek, kastetmek, bir kimseyi ya da bir yeri çokça ziyaret etmek anlamina gelir. Dini bir terim olarak hac; yilin belli günlerinde(Kameri aylardan Zilhicce ayinda) kurallarina uygun sekilde ihram denilen örtüye bürünerek Arafatda ayakta durmak ve Kâbe`yi tavaf etmektir. Bu kutsal yerleri belirli zamanlarda ziyaret eden kimseye haci denir. Hicretin 9. yılında farz kılınmıştır. 
  • BİZE ULAŞIN

  • bilgi@teknovizyon.net

YukariCik